כל מה שרציתם לדעת על מענק עבודה ולא ידעתם

מענק העבודה בישראל הוא סוג של תמריץ ממשלתי המוענק לעובדים בעלי הכנסות נמוכות או בינוניות במטרה לעודד את השתתפותם בשוק העבודה ולהגביר את ההשתכרות שלהם. המענק מועבר ישירות לחשבון הבנק של העובד ומחושב בהתאם לגובה ההכנסה, מצב המשפחתי ומספר הילדים התלויים בזכאי.

התפתחות התוכנית לאורך השנים

בשנת 2021, תכנית מענק העבודה התמקדה בהרחבת הזכאות למענק ובעדכון שיעורי ההטבה, תוך שמירה על תמיכה בכוח העבודה המוחלש. ב-2022 ו-2023 נערכו שינויים נוספים שהביאו לעדכון שיעורי המענק בהתאם לשינויים בשוק העבודה ובמדד המחיה. לשנת 2024 צפויים שינויים נוספים שיעדכנו את תנאי הזכאות ואת גובה התמיכה.

איך בודקים זכאות?

בדיקת הזכאות למענק נעשית דרך אתר רשות המסים בישראל או שאפשר לבצע את זה כאן דרכנו. המעוניינים צריכים להזין את מספר התביעה והפרטים האישיים באזור האישי באתר, ובכך לקבל את מצב הבדיקה של תביעתם. כמו כן, ניתן להתקשר למוקד שירות הלקוחות של רשות המסים על מנת לברר עניינים שונים ולקבל תמיכה.

תשלומים והקדמות

במידה והוכחה הזכאות, התשלומים מתבצעים באופן רבעוני לחשבון הבנק של הזכאי. כדי להקדים את תשלומי מענק העבודה, ניתן להגיש בקשה דרך אתר רשות המסים, תוך ציון הצורך בכך והצגת הסיבות המוצדקות לכך.

המענק מהווה כלי חשוב במאמצי הממשלה לשפר את תנאי החיים של עובדים בעלי הכנסות נמוכות ולתמוך בכלכלת ישראל כולה על ידי עידוד השתתפות בשוק העבודה.

תוכן עניינים

בכמה שלבים פשוטים תקבלו בדיוק מה שמגיע לכם!

שלב א - פרטים אישיים

פרטים אישיים

יש למלא שם מלא
מספר ת.ז אינו תקין
מספר הטלפון אינו תקין
השירות ניתן מגיל 25 ומעלה

האם יש כרטיס אשראי

האם החשבון מעוקל

האם יש תיקים בהוצאה לפועל

שים לב יש לענות על כל השאלות
דילוג לתוכן