חייגו אלינו: 0779907251

קצת על הר הכסף וכספים מחברות הביטוח

חשבונות עובר ושב ששכחתם מהם, פוליסות ביטוח חיים שכבר לא בתוקף, חסכונות פנסיונים… בכל אלה שוכבים שלכם ויכול שאתם כלל לא מודעים אליהם. לצורך כך משרד האוצר יצר את האופציה של הר הכסף ואיתור כספים- דרכו תוכלו למצוא על שמכם את כל החשבונות והפיקדונות הלא פעילים שרשומים על שמכם, וגם לאתר חשבונות בנק של קרוב משפחה שנפטר.

תוצאות חיפוש דרך הר הכסף וכספים מחברות הביטוח:

דרך הר הכסף וכספים מחברות הביטוח תוכלו לקבל תוצאות של כל החשבונות ושל כל הפיקדונות הלא פעילים שרשומים על שמכם. חשבון לא פעיל הוא חשבון שלא נעשתה בו פעולה כלשהי במשך עשרה חודשים והבנק לא הצליח ליצור קשר עם בעליו. 

מה תקבלו ברשימה? את שמות הבנקים בהם קיימים אותם חשבונות לא פעילים שרשומים על שמכם אבל לא את מספר החשבונות שקיימים , סוג החשבון ומהי היתרה באותו חשבון. במידה ותגלו שיש לכם חשבון בנק לא פעיל בבנק כלשהו תאלצו לפנות אליו ישירות לשאר הבירורים. בכדי לקבל פרטים על החשבון שלכם או על חשבון קרוב משפחה שנפטר יש לפנות לבנק או לבנקים שברשימה ולהוכיח את הבעלות על ידי הצגת תעודה מזהה וניירת רלוונטית בהתאם לדרישות הבנק.

כל המידע שמופיע תחת הר הכסף וכספים מחברות הביטוח הינו מידע שמתקבל ומתעדכן על ידי הדיווח של הבנקים עצמם. כאשר קיים בבנק כלשהו חשבון או פיקדון ללא תנועה והבנק לא הצליח ליצור קשר עם בעליו הוא יעדכן זאת ברשימה. את כל שאר המידע ניתן להשיג רק בפניה ישירה אל הבנק בו נמצא אותו חשבון.

מכיוון שמדובר במידע אישי ומידע רגיש ומטעמים של הגנה על פרטיות המשתמש ואבטחת מידע חסוי, לא ניתן לבצע חיפוש באופציה של הר הכסף יותר מעשר פעמים לכל תעודת זהות- או של בעל החשבון או של קרוב המשפחה שנפטר. 

דברים נוספים שחשוב לדעת בנוגע לשימוש באופציה של הר הכסף וכספים מחברות הביטוח:

-בכדי שלא תצטרכו לבצע חיפוש יותר מפעם אחת עבורכם ויותר מפעם אחת עבור קרוב משפחה שנפטר במקרה הצורך, ההמלצה היא לשמור את התוצאות כקובץ ולשמור אותן.

-במידה ואינכם מעוניינים שמידע עליכם יועבר על ידי הבנק להר הכסף עליכם לפנות ישירות לבנק בו מתנהל החשבון ולבקש ממנו שיסיר אתכם מהמידע הניתן ממנוע החיפוש, פעולה שלוקחת כחודש עד חודש וחצי מיום הגשת הבקשה.

-יש לבצע משיכת כספים מחברות הביטוח בהר הכסף של משרד האוצר או ברישיון משר האוצר בלבד.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן