חייגו אלינו: 0779907251

כספים מחברות הביטוח/ מעבודות קודמות

כספים מחברות הביטוח

כספים מחברות הביטוח נשמע כמו אוצר חבוי או מטמון- שפתאום נגלה שיש לנו חשבון של מיליונים והתעשרנו בן לילה. אז אמנם הסיכויים שזה יקרה קטנים למדי אבל הסיכויים שיש לכם חשבון בנק כלשהו ששכחתם מקיומו או חשבון חיסכון שהקמתם ואתם לא זוכרים אותו גדולים. רבים לא יודעים שיש להם חשבונות וקרנות ופיקדונות שרשומים על שמם ובכל אחד מהם יש כסף השייך להם, אז למה לא לדרוש את אותו הכסף? לצורך כך יש לבצע פדיון כספים מחברות הביטוח.

למה צריך לבצע פדיון של כספים מחברות הביטוח?

ברגע שיש חשבון בנק כלשהו על שמכם ויש בו כסף ששייך לכם אתם צריכים לדעת על כך. מעבר לזאת- אתם צריכים לבקש להעביר את הכספים לחשבון שלכם היכן שתוכלו לעשות בהם שימוש או להעביר אותם לחשבון אחר בו תוכלו להשקיע אותם. כל עוד הם שוכבים ללא מעש אתם לא מרוויחים מהם, ההיפך הוא הנכון- אתם מפסידים כסף ששייך לכם. אז למה צריך לבצע פדיון כספים מחברות הביטוח? כי אף בנק או קרן חיסכון לא תרים אליכם טלפון ותעדכן אתכם ששכחתם מהחשבון שפתחתם שם לפני כמה שנים, וזו האחריות שלכם לבצע את הפדיון של אותם חשבונות ולדאוג לכסף שיש בהם.

היכן יכולים להיות אותם כספים מחברות הביטוח?

בכדי לבצע פדיון כספים מחברות הביטוח ובכדי לא להגיע למצב כזה בשנית עליכם קודם כל לעשות סדר. להכין רשימה של חשבונות הבנק הפעילים שלכם, חשבונות חיסכון שונים, קרנות גמל והשתלמות וכל תוכניות הביטוח שיש ברשותכם. במידה והחלפתם בנק או סוכנות ביטוח כדאי שתרשמו את הפרטים בשביל לבדוק כפל של חשבונות.

ועכשיו צריך להתחיל לעשות בירורים ולבצע פדיון כספים מחברות הביטוח בכל המקומות שהם יכולים להיות, כולל מקומות ששכחתם מהם או שלא ידעתם עליהם בכלל:

נתחיל בסדר שעשיתם בניירת של הביטוח- בדקו היטב אילו סוגי ביטוחים יש לכם ואם אתם משלמים כפול על ביטוחים ואם יש לכם ביטוח שאינו בתוקף או שעברתם לביטוח אחר. בכל אחד מחשבונות אלה יכולים להיות כספים שלכם שתוכלו להעביר לביטוח הקיים או למשוך- העזרו בסוכן הביטוח שלכם על מנת לבדוק.

הכספים האבודים יכולים להיות גם בחשבון עובר ושב שפתחתם בבנק אחר או בסניף אחר של הבנק שלכם ושכחתם ממנו. ברגע שעברו עשרה חודשים מיום הפתיחה ולא נעשתה פעולה באותו חשבון הוא הופך ללא פעיל ולכן בדקו אם סגרתם את כל החשבונות הקודמים שלכם בבנקים בהם הייתם בעבר.

מקום נוסף בו תוכלו למצוא כספים מחברות הביטוח הוא קופת פנסיה שלא פעילה- אם בעבר הפקדתם כספים לחיסכון פנסיה דרך מקום העבודה בתור שכירים או עצמאית בתור עצמאיים ולאחר זמן מה עברתם עבודה או התחתלם להפריש חיסכון לקרן פנסיה אחרת- חשוב שתבדקו אם יש לכם כסף בקרן הפנסיה הלא פעילה ותעבירו אותו לקרן הפנסיה הפעילה.

​לאחר שאיתרתם את כל החשבונות האבודים שמרו רשימה מסודרת של כל החשבונות והחסכונות בכדי שלא תצטרכו לאתר אותם בשנית.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן