חייגו אלינו: 0779907251

החזר מס- צעד אחר צעד

החזר מס

לדעת שמגיע לכם החזר מס זו אחת הידיעות המשמחות ביותר שיכולות להיות, הרי שאתם משלמים כל השנה מיסים ואם שילמתם יותר מדי מן הראוי שתקבלו החזר מס. חשוב שתדעו שמס ההכנסה לא ירדוף אחריכם לא בשביל להודיע לכם שמגיע לכם החזר מס וגם לא בשביל להחזיר לכם את המס שמגיע לכם, לכן עליכם להיות ערניים ולבצע את התהליך באופן עצמאי או דרך אנשי מקצוע מחישוב גובה ההחזר שמגיע לכם ועד לקבלת הכסף לחשבונכם.

כל השלבים בביצוע החזר מס:

שלב ראשון- יש לאסוף את כל תלושי המשכורת של שנת המס עליה אתם רוצים לקבל החזר מס ובנוסף את כל הניירת המעידה על כך שאכן מגיע לכם החזר מס באותה שנת מס- נקודות זכאות ושינויים המזכים בהחזר מס. יש לאסוף גם את כל הניירת הרלוונטית של בו או בת הזוג הרשומים ולהגישה ביחד.

שלב שני- מבצעים חישוב זכאות לקבלת החזר מס ומחשבים את גובה ההחזר המגיע לכם. ניתן לבצע זאת על ידי שימוש במחשבון החזר מס או סימולטור שנמצאים באתרים השונים ברשת או דרך חברה מקצועית בתחום.

שלב שלישי- את הבקשה לקבלת החזר מס יש להגיש או באופן עצמאי- בצורה מקוונת או דרך סניף מס ההכנסה אליו אתם שייכים. אפשרות נוספת היא הגשת הבקשה דרך חברה העוסקת בהגשת בקשות לקבלת החזר מס.

דגשים חשובים בהגשת בקשה לצורך קבלת החזר מס:

חשוב למלא את כל הפרטים בצורה הכי מדויקת והכי מסודרת וכן לדאוג לכל הניירת והטפסים הנדרשים שכן הגשה לא תכונה של הבקשה יכולה לעכב אותה. כמו כן חשוב לדעת שיש לכם אפשרות להגיש בקשה לצורך קבלת החזר מס על שנת המס בה נמצאים ועד שש שנים אחורה, כאשר יש להגיש כל בקשה בנפרד על אותה שנת מס.

דגש נוסף הוא העובדה שניתן להימנע מראש מתשלום מס גבוה מדי וזאת על ידי מילוי נכון של טופס הפרטים האישיים שלכם כעובדים במקום העבודה בתחילתה של כל שנת מס. בדקו מראש מה הם התנאים המאפשרים לכם הקלות במס וודאו שמילאתם אותם ודיווחתם עליהם. אם אחד השינויים המזכים אתכם בנקודות מס חלו במהלך שנת המס הרי שרק הגשת בקשה לקבלת החזר מס תחזיר לכם את הכסף ששילמתם מעבר למה שצריך.

התהליך של קבלת הכסף יכול לקחת בין כמה שבועות ועד תקופה של כמה חודשים וכאשר הסכום של החזר המס מאושר הוא מועבר ישירות לחשבון הבנק שלכם.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן